STMicroelectronics DeepGate, STripFET Type N-Channel MOSFET, 5 A, 60 V Enhancement, 8-Pin SOIC STS5NF60L
Nr. stoc RS: 795-8868PProducator: STMicroelectronicsCod de producator: STS5NF60L
brand-logo
Specificatii
Product Type
MOSFET
Channel Type
Type N
Maximum Continuous Drain Current Id
5A
Maximum Drain Source Voltage Vds
60V
Tip pachet
SOIC
Series
DeepGate, STripFET
Montare
Surface
Numar pini
8
Maximum Drain Source Resistance Rds
55mΩ
Channel Mode
Enhancement
Maximum Power Dissipation Pd
2.5W
Temperatura minima de lucru
-55°C
Typical Gate Charge Qg @ Vgs
17nC
Forward Voltage Vf
1.2V
Temperatura maxima de lucru
150°C
Inaltime
1.65mm
Lungime
5mm
Standards/Approvals
No
Automotive Standard
No
Detalii produs
N-Channel STripFET™ DeepGate™, STMicroelectronics
MOSFET Transistors, STMicroelectronics
Selectati tipul de ambalaj
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Selectati tipul de ambalaj
Product Type
MOSFET
Channel Type
Type N
5A
60V
Tip pachet
SOIC
Series
DeepGate, STripFET
Montare
Surface
Numar pini
8
55mΩ
Channel Mode
Enhancement
Maximum Power Dissipation Pd
2.5W
Temperatura minima de lucru
-55°C
Typical Gate Charge Qg @ Vgs
17nC
Forward Voltage Vf
1.2V
Temperatura maxima de lucru
150°C
Inaltime
1.65mm
Lungime
5mm