XP Power Switching Power Supply, ECL10US12-E 12V dc, 830mA, 10 W, Input 85V ac to 264V ac
brand-logo
Specificatii
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
12V dc
Numar iesiri
1
Montare
PCB
Power
10W
Temperatura minima de lucru
-20°C
SMPS Output Current
830mA
Temperatura maxima de lucru
70°C
Adancime
23mm
Lungime
52.4mm
Greutate
60g
Standards/Approvals
Latime
27.2mm
Efficiency
78%
Series
ECL
Maximum Input Voltage
264V ac
Curent iesire
830mA
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac
Tara de origine
China
Detalii produs
XP Power - ECL Series of 5-30 W AC-DC Power Supplies
The ECL series from XP Power offers an excellent range of single, dual and triple output, 5 W to 30 W, AC-DC power supplies. These ultra-compact power supplies are available in open-frame PCB, open-frame chassis mount, encapsulated PCB and encapsulated chassis mount versions. The range attributes less than 0.3 W no load input power, peak load capability and a high efficiency of up to 84%.
XP Power
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Specificatii
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
12V dc
Numar iesiri
1
Montare
PCB
Power
10W
Temperatura minima de lucru
-20°C
SMPS Output Current
830mA
Temperatura maxima de lucru
70°C
Adancime
23mm
Lungime
52.4mm
Greutate
60g
Standards/Approvals
Latime
27.2mm
Efficiency
78%
Series
ECL
Maximum Input Voltage
264V ac
Curent iesire
830mA
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac
Tara de origine
China
Detalii produs