AT89C55WD
Tip pachet
PLCC
Montare
Surface
Numar pini
44
Device Core
8051
Data Bus Width
8bit
Interfata
SPI
Program Memory Size
20kB
Maximum Clock Frequency
64MHz
Capacitate RAM
256bit
Tensiune de alimentare maxima
5.5V
Maximum Power Dissipation Pd
1W
Number of Programmable I/Os
24
Temperatura minima de lucru
-40°C
Analogue Comparators
2
Temperatura maxima de lucru
85°C
Lungime
16.66mm
Standards/Approvals
No
Inaltime
4.06mm
Tensiune de alimentare minima
1.8V
Instruction Set Architecture
CISC
Automotive Standard
No
ADCs
0 bit
Program Memory Type
FLASH
Detalii produs
8051 Architecture Flash (Reprogrammable) Microcontrollers
8051 Architecture Microcontrollers
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Impachetare pentru productie (Tub)
2
Specificatii
Marca
MicrochipProduct Type
Microcontroller
Series
AT89C55WD
Tip pachet
PLCC
Montare
Surface
Numar pini
44
Device Core
8051
Data Bus Width
8bit
Interfata
SPI
Program Memory Size
20kB
Maximum Clock Frequency
64MHz
Capacitate RAM
256bit
Tensiune de alimentare maxima
5.5V
Maximum Power Dissipation Pd
1W
Number of Programmable I/Os
24
Temperatura minima de lucru
-40°C
Analogue Comparators
Temperatura maxima de lucru
85°C
Lungime
16.66mm
Standards/Approvals
Inaltime
4.06mm
Tensiune de alimentare minima
1.8V