STMicroelectronics STripFET II Type N-Channel MOSFET, 80 A, 55 V Enhancement, 3-Pin TO-263 STB80NF55L-06T4
Nr. stoc RS: 687-5083Producator: STMicroelectronicsCod de producator: STB80NF55L-06T4
brand-logo
Specificatii
Channel Type
Type N
Product Type
MOSFET
Maximum Continuous Drain Current Id
80A
Maximum Drain Source Voltage Vds
55V
Series
STripFET II
Tip pachet
TO-263
Montare
Surface
Numar pini
3
Maximum Drain Source Resistance Rds
7mΩ
Channel Mode
Enhancement
Forward Voltage Vf
1.3V
Maximum Power Dissipation Pd
300W
Temperatura minima de lucru
-55°C
Typical Gate Charge Qg @ Vgs
100nC
Temperatura maxima de lucru
175°C
Standards/Approvals
No
Inaltime
4.6mm
Lungime
10.4mm
Automotive Standard
No
Detalii produs
N-Channel STripFET™ II, STMicroelectronics
MOSFET Transistors, STMicroelectronics
Selectati tipul de ambalaj
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Selectati tipul de ambalaj
Specificatii
Channel Type
Type N
Product Type
MOSFET
80A
55V
Series
STripFET II
Tip pachet
TO-263
Montare
Surface
Numar pini
3
7mΩ
Channel Mode
Enhancement
Forward Voltage Vf
1.3V
Maximum Power Dissipation Pd
300W
Temperatura minima de lucru
-55°C
Typical Gate Charge Qg @ Vgs
100nC
Temperatura maxima de lucru
175°C
Standards/Approvals
Inaltime
4.6mm
Lungime
10.4mm