XP Power Switching Power Supply, ECL15US05-S 5V dc, 3A, 15 W, Input 85V ac to 264V ac
Maximum Output Voltage
5V dc
Montare
Chassis
Power
15W
Temperatura minima de lucru
-20°C
SMPS Output Current
3A
Temperatura maxima de lucru
70°C
Adancime
26.4mm
Lungime
84mm
Greutate
110g
Standards/Approvals
Latime
34.5mm
Efficiency
78%
Maximum Input Voltage
264V ac
Curent iesire
3A
Minimum Input Voltage
85V ac
The ECL series from XP Power offers an excellent range of single, dual and triple output, 5 W to 30 W, AC-DC power supplies. These ultra-compact power supplies are available in open-frame PCB, open-frame chassis mount, encapsulated PCB and encapsulated chassis mount versions. The range attributes less than 0.3 W no load input power, peak load capability and a high efficiency of up to 84%.
XP Power
Informatii despre stoc temporar indisponibile
CantitatePret unitar
Maximum Output Voltage
5V dc
Montare
Chassis
Power
15W
Temperatura minima de lucru
-20°C
SMPS Output Current
3A
Temperatura maxima de lucru
70°C
Adancime
26.4mm
Lungime
84mm
Greutate
110g
Standards/Approvals
Latime
34.5mm
Efficiency
78%
Maximum Input Voltage
264V ac
Curent iesire
3A
Minimum Input Voltage
85V ac