XP Power Switching Power Supply, ECL10US24-P 24V dc, 420mA, 10 W, Input 85V ac to 264V ac
Nr. stoc RS: 122-7724Producator: XP PowerCod de producator: ECL10US24-P
Maximum Output Voltage
24V dc
Montare
PCB
Power
10W
Temperatura minima de lucru
-20°C
SMPS Output Current
420mA
Temperatura maxima de lucru
70°C
Adancime
18.5mm
Lungime
49.5mm
Greutate
26g
Standards/Approvals
Latime
25.4mm
Maximum Input Voltage
264V ac
Efficiency
82%
Curent iesire
420mA
Minimum Input Voltage
85V ac
The ECL series from XP Power offers an excellent range of single, dual and triple output, 5 W to 30 W, AC-DC power supplies. These ultra-compact power supplies are available in open-frame PCB, open-frame chassis mount, encapsulated PCB and encapsulated chassis mount versions. The range attributes less than 0.3 W no load input power, peak load capability and a high efficiency of up to 84%.
XP Power
Informatii despre stoc temporar indisponibile
CantitatePret unitar
Maximum Output Voltage
24V dc
Montare
PCB
Power
10W
Temperatura minima de lucru
-20°C
SMPS Output Current
420mA
Temperatura maxima de lucru
70°C
Adancime
18.5mm
Lungime
49.5mm
Greutate
26g
Standards/Approvals
Latime
25.4mm
Maximum Input Voltage
264V ac
Efficiency
82%
Curent iesire
420mA
Minimum Input Voltage
85V ac