XP Power Switching Power Supply, ECE40US03-S 3.3V dc, 10A, 33 W, Input 85V ac to 264V ac
Nr. stoc RS: 122-7668Producator: XP PowerCod de producator: ECE40US03-S
brand-logo
Specificatii
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
3.3V dc
Numar iesiri
1
Montare
Chassis
Power
33W
Temperatura minima de lucru
-25°C
SMPS Output Current
10A
Temperatura maxima de lucru
70°C
Adancime
28.5mm
Lungime
96mm
Greutate
170g
Standards/Approvals
Latime
40mm
Efficiency
73%
Series
ECE
Maximum Input Voltage
264V ac
Curent iesire
10A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac
Tara de origine
China
Detalii produs
XP Power - ECE Series of 20/40 W AC-DC Power Supplies
The ECE series from XP Power offers an excellent range of 20 W to 40 W, PCB and chassis mount power supplies. These highly reliable encapsulated power supplies have single output voltages from 3.3 V to 48 V and feature an ultra-compact construction. The range also attributes less than 0.3 W no load input power, peak load capability and a high efficiency of up to 86%.
XP Power
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Specificatii
Product Type
Switching Power Supply
Maximum Output Voltage
3.3V dc
Numar iesiri
1
Montare
Chassis
Power
33W
Temperatura minima de lucru
-25°C
SMPS Output Current
10A
Temperatura maxima de lucru
70°C
Adancime
28.5mm
Lungime
96mm
Greutate
170g
Standards/Approvals
Latime
40mm
Efficiency
73%
Series
ECE
Maximum Input Voltage
264V ac
Curent iesire
10A
Hazardous Area Certification
No
Minimum Input Voltage
85V ac
Tara de origine
China
Detalii produs