Texas Instruments TPS40055PWP DC-DC, Buck Controller 5-Channel 16-Pin, HTSSOP
Nr. stoc RS: 661-8486Producator: Texas InstrumentsCod de producator: TPS40055PWP
brand-logo
Specificatii
Product Type
Buck Controller
Sub Type
Buck Controller
Current Conversion Type
DC-DC
Switching Frequency
1MHz
Montare
Surface
Tip pachet
HTSSOP
Numar pini
16
Curent iesire
200μA
Maximum Duty Cycle
94%
Lungime
6.6mm
Inaltime
1.2mm
Standards/Approvals
RoHS, REACH
Series
TPS4005
Temperatura maxima de lucru
85°C
Temperatura minima de lucru
-40°C
Maximum Input Voltage
40V
Automotive Standard
No
Minimum Input Voltage
8V
Detalii produs
DC/DC Step-Down (Buck) Controllers (External Switch), Texas Instruments
DC/DC Controllers (External Switch), Texas Instruments
Selectati tipul de ambalaj
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Selectati tipul de ambalaj
CantitatePret unitar
Product Type
Sub Type
Current Conversion Type
DC-DC
Switching Frequency
1MHz
Montare
Surface
Tip pachet
HTSSOP
Numar pini
16
Curent iesire
200μA
Maximum Duty Cycle
94%
Lungime
6.6mm
Inaltime
1.2mm
Standards/Approvals
RoHS, REACH
Series
TPS4005
Temperatura maxima de lucru
85°C
Temperatura minima de lucru
-40°C
Maximum Input Voltage
40V
Automotive Standard
No
Minimum Input Voltage
8V