STMicroelectronics STGB20V60DF IGBT, 40 A 600 V, 3-Pin D2PAK (TO-263), Surface Mount
Nr. stoc RS: 860-7551Producator: STMicroelectronicsCod de producator: STGB20V60DF
brand-logo
Specificatii
Maximum Continuous Collector Current
40 A
Maximum Collector Emitter Voltage
600 V
Maximum Gate Emitter Voltage
±20V
Maximum Power Dissipation
167 W
Tip pachet
D2PAK (TO-263)
Tip montare
Surface Mount
Channel Type
N
Numar pini
3
Transistor Configuration
Single
Dimensiuni
10.4 x 9.35 x 4.6mm
Temperatura minima de lucru
-55 °C
Temperatura maxima de lucru
+175 °C
Detalii produs
IGBT Discretes, STMicroelectronics
IGBT Discretes & Modules, STMicroelectronics
Click aici pentru a afla mai multe
S-ar putea să te intereseze
Informatii despre stoc temporar indisponibile
P.O.A.
Buc. (Intr-un pachet de 2) (fara TVA)
Selectati tipul de ambalaj
P.O.A.
Selectati tipul de ambalaj
S-ar putea să te intereseze
Specificatii
40 A
600 V
Maximum Gate Emitter Voltage
±20V
Maximum Power Dissipation
167 W
Tip pachet
D2PAK (TO-263)
Tip montare
Surface Mount
Channel Type
N
Numar pini
3
Transistor Configuration
Single
Dimensiuni
10.4 x 9.35 x 4.6mm
Temperatura minima de lucru
-55 °C
Temperatura maxima de lucru
+175 °C