STMicroelectronics SMA6F20AY 1-Element Uni-Directional TVS Diode, 600 W, 2-Pin SMA Flat
Nr. stoc RS: 192-3891Producator: STMicroelectronicsCod de producator: SMA6F20AY
brand-logo
Specificatii
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Uni-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
22.2V
Montare
Surface Mount
Tip pachet
SMA Flat
Maximum Reverse Stand-off Voltage Vwm
20V
Numar pini
2
Peak Pulse Power Dissipation Pppm
600W
Maximum Peak Pulse Current Ippm
93A
Clamping Voltage VC
42.8V
Temperatura minima de lucru
-55°C
ESD Protection
Yes
Temperatura maxima de lucru
175°C
Number of Elements per Chip
1
Lungime
4.6mm
Inaltime
1.05mm
Maximum Reverse Leakage Current
1μA
Automotive Standard
AEC-Q101
Tara de origine
Morocco
P.O.A.
Buc. (Pe o rola de 10000) (fara TVA)
P.O.A.
Specificatii
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Uni-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
22.2V
Montare
Surface Mount
Tip pachet
SMA Flat
20V
Numar pini
2
600W
93A
Clamping Voltage VC
42.8V
Temperatura minima de lucru
-55°C
ESD Protection
Yes
Temperatura maxima de lucru
175°C
Number of Elements per Chip
1
Lungime
4.6mm
Inaltime
1.05mm