SMC Pneumatic Compact Cylinder - CJP2B16-15D 16 mm Bore, 15 mm CJP2 Series, Double Acting Acting
Nr. stoc RS: 369-916Producator: SMCCod de producator: CJP2B16-15D
brand-logo
Specificatii
Marca
SMC
Product Type
Pneumatic Compact Cylinder
Series
CJP2
Model
CJP2B16-15D
Tip actionare
Double Acting
Alezaj
16mm
Montare
Basic
Cushioning Type
Rubber Bumper
Tip material
Aluminium Alloy
Stroke Length
15mm
Presiune maxima de operare
0.7 Mpa
Maximum Piston Speed
500mm/s
Rod Type
Single
Temperatura minima de lucru
-10°C
Piston Rod Thread Size
M5 x 0.8
Piston Rod Thread Standard
Metric
Temperatura maxima de lucru
70°C
Standards/Approvals
JIS Symbol, RoHS
Tara de origine
Japan
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Specificatii
Marca
SMC
Product Type
Pneumatic Compact Cylinder
Series
CJP2
Model
CJP2B16-15D
Tip actionare
Double Acting
Alezaj
16mm
Montare
Basic
Cushioning Type
Rubber Bumper
Tip material
Aluminium Alloy
Stroke Length
15mm
Presiune maxima de operare
0.7 Mpa
Maximum Piston Speed
500mm/s
Rod Type
Single
Temperatura minima de lucru
-10°C
Piston Rod Thread Size
M5 x 0.8
Piston Rod Thread Standard
Metric
Temperatura maxima de lucru
70°C