SICK AFS/AFM60 SSI Series Absolute Absolute Encoder 32V, 4096 ppr ppr, SSI Signal, Through Hollow Shaft Type, 15 mm
Specificatii
Marca
SickProduct Type
Absolute Encoder
Encoder Technology
Absolute
Pulses Per Revolution
4096ppr
Series
AFS/AFM60 SSI
Maximum Revolutions
9000rpm
Output Signal Type
SSI
Shaft Type
Through Hollow Shaft
Diametru arbore
15mm
Interfata
SSI
Tip terminal
Plug-In
Protectie IP
IP65
Tensiune de alimentare maxima
32V
Temperatura minima de lucru
0°C
Overall Height
60mm
Latime totala
60mm
Standards/Approvals
EN 61000-6-2 and EN 61000-6-3
Temperatura maxima de lucru
85°C
Montare
Hollow Shaft Mount
Switching Frequency
1MHz
Tara de origine
Germany
Marca
SickProduct Type
Absolute Encoder
Encoder Technology
Absolute
Pulses Per Revolution
4096ppr
Series
AFS/AFM60 SSI
Maximum Revolutions
9000rpm
Output Signal Type
Shaft Type
Through Hollow Shaft
Diametru arbore
15mm
Interfata
Tip terminal
Plug-In
Protectie IP
IP65
Tensiune de alimentare maxima
32V
Temperatura minima de lucru
0°C
Overall Height
60mm
Latime totala
60mm
Standards/Approvals
EN 61000-6-2 and EN 61000-6-3
Temperatura maxima de lucru
85°C
Montare
Hollow Shaft Mount
Switching Frequency
1MHz