RS PRO AFG21005 Function Generator, 0.1 Hz Min, 5 MHz Max Variable Sweep
Nr. stoc RS: 123-3593Producator: RS PRO
brand-logo
Specificatii
Marca
RS Pro
Frecventa maxima
5MHz
Product Type
Function Generator
Number of Channels
2
Output Impedance
300kΩ
Frecventa minima
0.1Hz
Variable Sweep
Yes
FM Modulation
No
Maximum Frequency Range Square Pulse/Arbitrary Waveform
5MHz
Minimum Frequency Range Square Pulse/Arbitrary Waveform
0.1Hz
Time Base Accuracy
±20 ppm
Digital Frequency
Yes
Latime
293 mm
Inaltime
107mm
Frecventa maxima
1MHz
Lungime
266mm
Greutate
2.5kg
Standards/Approvals
CE
Frecventa minima
0.1Hz
Internal Linear and Log Sweep
Digital Amplitude and Offset
Temperatura minima de lucru
0°C
Calibrat
RSCAL
Model
AFG21005
Temperatura maxima de lucru
40°C
Internal and External Amplitude Modulation
No
Tip priza
UK
Interfata
USB
Output Amplitude
0.002 to 20 V Pk-Pk, 0.001 to 10 V Pk-Pk
Input Impedance
1kΩ
Tara de origine
China
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Tip calibrare
Tip calibrare
Specificatii
Marca
RS Pro
5MHz
Product Type
Function Generator
Number of Channels
2
Output Impedance
300kΩ
0.1Hz
Variable Sweep
FM Modulation
5MHz
0.1Hz
Time Base Accuracy
±20 ppm
Digital Frequency
Latime
293 mm
Inaltime
107mm
1MHz
Lungime
266mm
Greutate
2.5kg
Standards/Approvals
CE
0.1Hz
Internal Linear and Log Sweep
Digital Amplitude and Offset
Temperatura minima de lucru
0°C
Calibrat
RSCAL
Model
AFG21005
Temperatura maxima de lucru
40°C
Tip priza
UK
Interfata
USB
Output Amplitude
Input Impedance
1kΩ