ROHM 30 V 2 A Rectifier & Schottky Diode Schottky 2-Pin PMDE RBR2VWM30ATR
Nr. stoc RS: 235-2719Producator: ROHMCod de producator: RBR2VWM30ATR
brand-logo
Specificatii
Marca
ROHM
Montare
Surface
Product Type
Rectifier & Schottky Diode
Tip pachet
PMDE
Maximum Continuous Forward Current If
2A
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
30V
Diode Configuration
Single
Rectifier Type
Schottky
Numar pini
2
Temperatura minima de lucru
-55°C
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
30A
Peak Reverse Current Ir
50μA
Maximum Forward Voltage Vf
0.53V
Temperatura maxima de lucru
150°C
Standards/Approvals
RoHS
Automotive Standard
No
Specificatii
Marca
ROHM
Montare
Surface
Product Type
Rectifier & Schottky Diode
Tip pachet
PMDE
2A
30V
Diode Configuration
Single
Rectifier Type
Schottky
Numar pini
2
Temperatura minima de lucru
-55°C
30A
Peak Reverse Current Ir
50μA
Maximum Forward Voltage Vf
0.53V
Temperatura maxima de lucru
150°C