Renesas Electronics X9C503SZ Digital Potentiometer 50 kΩ Linear 8-Pin SOIC
Nr. stoc RS: 263-6973Producator: Renesas ElectronicsCod de producator: X9C503SZ
brand-logo
Specificatii
Product Type
Digital Potentiometer
Rezistenta
50kΩ
Taper Type
Linear
Coeficient temperatura
±300 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Interfata
Serial-3 Wire
Tip pachet
SOIC
Numar pini
8
Tensiune de alimentare maxima
5V
Temperatura minima de lucru
-40°C
Temperatura maxima de lucru
85°C
Standards/Approvals
RoHS
Series
X9C503SZ
Automotive Standard
No
Product Type
Digital Potentiometer
Rezistenta
50kΩ
Taper Type
Linear
Coeficient temperatura
±300 ppm/°C
Memory Type
Non-Volatile
Interfata
Serial-3 Wire
Tip pachet
SOIC
Numar pini
8
Tensiune de alimentare maxima
5V
Temperatura minima de lucru
-40°C
Temperatura maxima de lucru
85°C