Power Integrations 300 V 10 A Diode Silicon 3-Pin D2PAK LQA20B300C
Nr. stoc RS: 222-6795Producator: Power IntegrationsCod de producator: LQA20B300C
brand-logo
Specificatii
Product Type
Diode
Montare
Surface
Tip pachet
TO-263AB
Maximum Continuous Forward Current If
10A
Peak Reverse Repetitive Voltage Vrrm
300V
Diode Configuration
2x Common Cathode Pair
Series
LQA20B300C
Rectifier Type
Silicon
Numar pini
3
Peak Reverse Current Ir
25μA
Maximum Forward Voltage Vf
1.9V
Peak Non-Repetitive Forward Surge Current Ifsm
350A
Peak Reverse Recovery Time trr
12.6ns
Lungime
10.26mm
Inaltime
4.7mm
Standards/Approvals
RoHS
Automotive Standard
No
Selectati tipul de ambalaj
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Selectati tipul de ambalaj
CantitatePret unitarPer Pachet
Product Type
Diode
Montare
Surface
Tip pachet
TO-263AB
10A
300V
Diode Configuration
2x Common Cathode Pair
Series
LQA20B300C
Rectifier Type
Silicon
Numar pini
3
Peak Reverse Current Ir
25μA
Maximum Forward Voltage Vf
1.9V
350A
Peak Reverse Recovery Time trr
12.6ns
Lungime
10.26mm
Inaltime
4.7mm