Panasonic 100 μF Capacitor 50 V dc, Surface Mount Solder - EEEHD1H101P
Nr. stoc RS: 727-0824Producator: PanasonicCod de producator: EEEHD1H101P
Capacitate
100μF
Packaging
Tape
Inaltime
10.2mm
Lungime
10.2mm
Temperatura minima de lucru
-40°C
Temperatura maxima de lucru
105°C
Tolerance ±
20%
Curent de ondulare
94mA
Leakage Current
3μA
Equivalent Series Resistance ESR
800mΩ
HD Series
Panasonic HD Series Type V electrolytic capacitors provide 5000 hours endurance at +105°C. Part numbers between 6.3 V and 35 V with an 'A' suffix are able to withstand high lead-free reflow temperatures.
Selectati tipul de ambalaj
Capacitate
100μF
Packaging
Tape
Inaltime
10.2mm
Lungime
10.2mm
Temperatura minima de lucru
-40°C
Temperatura maxima de lucru
105°C
Tolerance ±
20%
Curent de ondulare
94mA
Leakage Current
3μA
800mΩ
HD Series