onsemi ESD9L3.3ST5G 1-Element Uni-Directional TVS Diode, 0.15 W, 2-Pin SOD-923
brand-logo
Specificatii
Marca
onsemi
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Uni-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
4.8V
Montare
Surface
Tip pachet
SOD-923
Maximum Reverse Stand-off Voltage Vwm
3.3V
Numar pini
2
Peak Pulse Power Dissipation Pppm
0.15W
Clamping Voltage VC
9V
Temperatura minima de lucru
-55°C
Test Current It
1mA
Maximum Peak Pulse Current Ippm
1A
ESD Protection
Yes
Number of Elements per Chip
1
Temperatura maxima de lucru
150°C
Inaltime
0.4mm
Lungime
0.85mm
Standards/Approvals
No
Series
ESD9L
Maximum Reverse Leakage Current
1μA
Automotive Standard
AEC-Q101
Detalii produs
ESD Protectors, ON Semiconductor
Transient Voltage Suppressors, ON Semiconductor
Selectati tipul de ambalaj
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Selectati tipul de ambalaj
CantitatePret unitarPer Pachet
Specificatii
Marca
onsemi
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Uni-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
4.8V
Montare
Surface
Tip pachet
SOD-923
3.3V
Numar pini
2
0.15W
Clamping Voltage VC
9V
Temperatura minima de lucru
-55°C
Test Current It
1mA
1A
ESD Protection
Yes
Number of Elements per Chip
1
Temperatura maxima de lucru
150°C
Inaltime
0.4mm
Lungime
0.85mm