Nichicon 82 μF Capacitor 250 V dc, Through Hole - UCS2E820MHD Radial Lead
Nr. stoc RS: 165-3962Producator: NichiconCod de producator: UCS2E820MHD
brand-logo
Specificatii
Product Type
Capacitor
Capacitate
82μF
Tip baterie
Radial Can
Montare
Through Hole
Polarity
Polar
Inaltime
20mm
Lungime
20mm
Temperatura minima de lucru
-40°C
Terminal
Radial Lead
Numar pini
2
Temperatura maxima de lucru
105°C
Durata de viata
10000 h
Standards/Approvals
No
Pitch de plumb
7.5mm
Series
CS
Automotive Standard
No
Leakage Current
100μA
Toleranta
±20 %
Dissipation Factor
20%
Tara de origine
China
Detalii produs
Nichicon CS Series High Reliability
Nichicon CS Series Aluminium Electrolytic Capacitors are high reliability, miniature size products that have a 10,000 hour load life. The CS series features a wide temperature range, a rated voltage range of 200 to 450V, and high ripple current.
Product Type
Capacitor
Capacitate
82μF
Tip baterie
Radial Can
Montare
Through Hole
Polarity
Polar
Inaltime
20mm
Lungime
20mm
Temperatura minima de lucru
-40°C
Terminal
Radial Lead
Numar pini
2
Temperatura maxima de lucru
105°C
Durata de viata
10000 h
Standards/Approvals
Pitch de plumb
7.5mm
Series
CS
Automotive Standard
Leakage Current
100μA
Toleranta
±20 %
Dissipation Factor
20%
Tara de origine
China
Detalii produs