Nichicon 680μF Electrolytic Capacitor 250V dc, Through Hole - LGU2E681MELB
Nr. stoc RS: 851-2217Producator: NichiconCod de producator: LGU2E681MELB
brand-logo
Specificatii
Capacitate
680µF
Tensiune
250V dc
Tip montare
Through Hole
Tehnologie
Aluminium Electrolytic
Dimensiuni
30 (Dia.) x 40mm
Lungime
40mm
Temperatura minima de lucru
-40°C
Diametru
30mm
Temperatura maxima de lucru
+105°C
Durata de viata
3000h
Pitch de plumb
10mm
Curent de ondulare
2A
Leakage Current
1.23 mA
Toleranta
±20%
Series
GU
Detalii produs
Nichicon GU Series
Nichicon GU Series Snap-In Aluminium Electrolytic Capacitors can withstand 3000 hours of rated ripple current application. The snap-in terminal GU Series Aluminium Electrolytic Capacitors from Nichicon offer a large capacitance range with voltages ranging from 16 to 450V. These high performance capacitors have a wide temperature range which is ideal for applications such as uninterruptible power supplies, electric pump motors, and AC servomotors.
P.O.A.
P.O.A.
Specificatii
Capacitate
680µF
Tensiune
250V dc
Tip montare
Through Hole
Tehnologie
Aluminium Electrolytic
Dimensiuni
30 (Dia.) x 40mm
Lungime
40mm
Temperatura minima de lucru
-40°C
Diametru
30mm
Temperatura maxima de lucru
+105°C
Durata de viata
3000h
Pitch de plumb
10mm
Curent de ondulare
2A
Leakage Current
1.23 mA
Toleranta
±20%
Series
GU
Detalii produs
Nichicon GU Series