Microchip PIC32MX795F512L-80I/PF, 32 bit MIPS32 Microcontroller, 80 MHz, 512kB FLASH, 100-Pin TQFP
Nr. stoc RS: 791-6003Producator: MicrochipCod de producator: PIC32MX795F512L-80I/PF
brand-logo
Specificatii
Product Type
Microcontroller
Tip pachet
TQFP
Montare
Surface
Numar pini
100
Device Core
MIPS32
Data Bus Width
32bit
Program Memory Size
512kB
Maximum Clock Frequency
80MHz
Capacitate RAM
128kB
Tensiune de alimentare maxima
3.6V
Temperatura minima de lucru
85°C
Analogue Comparators
2
Number of Programmable I/Os
83
Temperatura maxima de lucru
-40°C
Inaltime
1mm
Lungime
14mm
Standards/Approvals
No
Tensiune de alimentare minima
2.3V
Instruction Set Architecture
MIPS32
Automotive Standard
No
ADCs
16 x 10 Bit
Program Memory Type
FLASH
Detalii produs
PIC32MX5x4/5x5/6x4/6x5/7x4/7x5 32-Bit Microcontrollers
Selectati tipul de ambalaj
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Selectati tipul de ambalaj
Product Type
Microcontroller
Tip pachet
TQFP
Montare
Surface
Numar pini
100
Device Core
Data Bus Width
32bit
Program Memory Size
512kB
Maximum Clock Frequency
80MHz
Capacitate RAM
128kB
Tensiune de alimentare maxima
3.6V
Temperatura minima de lucru
85°C
Analogue Comparators
2
Number of Programmable I/Os
83
Temperatura maxima de lucru
-40°C
Inaltime
1mm
Lungime
14mm
Standards/Approvals
Tensiune de alimentare minima
2.3V