Microchip Precision Shunt Precision Voltage Reference ±0.5 % 3-Pin SOT-23, LM4040CYM3-2.5-TR
Nr. stoc RS: 177-3273PProducator: MicrochipCod de producator: LM4040CYM3-2.5-TR
brand-logo
Specificatii
Product Type
Precision Voltage Reference
Tip pachet
SOT-23
Reference Voltage
2.5V
Reference Type
Precision
Initial Accuracy
±0.5 %
Coeficient temperatura
20 ppm/°C
Montare
Surface
Topology
Shunt
Curent iesire
15mA
Maximum Input Voltage
15V
Numar pini
3
Temperatura minima de lucru
-40°C
Temperatura maxima de lucru
85°C
Inaltime
0.9mm
Lungime
2.92mm
Standards/Approvals
No
Series
LM4040
Automotive Standard
No
Minimum Input Voltage
2.5V
Tip iesire
Fixed
Tara de origine
United States
Selectati tipul de ambalaj
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Selectati tipul de ambalaj
Product Type
Precision Voltage Reference
Tip pachet
SOT-23
Reference Voltage
2.5V
Reference Type
Precision
Initial Accuracy
±0.5 %
Coeficient temperatura
20 ppm/°C
Montare
Surface
Topology
Shunt
Curent iesire
15mA
Maximum Input Voltage
15V
Numar pini
3
Temperatura minima de lucru
-40°C
Temperatura maxima de lucru
85°C
Inaltime
0.9mm
Lungime
2.92mm
Standards/Approvals
Series
LM4040
Automotive Standard
Minimum Input Voltage
2.5V