Microchip ATMEGA2561-16AU, 8 bit AVR, ATMEGA2561 Microcontroller, 16 MHz, 256kB FLASH, 64-Pin TQFP
brand-logo
Specificatii
Product Type
Microcontroller
Series
ATMEGA2561
Tip pachet
TQFP
Montare
Surface
Numar pini
64
Device Core
AVR
Data Bus Width
8bit
Interfata
SPI, USART
Program Memory Size
256kB
Maximum Clock Frequency
16MHz
Capacitate RAM
8kB
Tensiune de alimentare maxima
5.5V
Number of Programmable I/Os
54
Temperatura minima de lucru
-40°C
Analogue Comparators
1
Temperatura maxima de lucru
85°C
Inaltime
1.05mm
Lungime
14.1mm
Standards/Approvals
No
Tensiune de alimentare minima
4.5V
Instruction Set Architecture
RISC
Automotive Standard
No
ADCs
8 x 10 Bit
Program Memory Type
FLASH
Tara de origine
United States
Detalii produs
8-Bit megaAVR Microcontrollers, 32KB to 256KB Flash
Types of megaAVR 8-bit microcontrollers
•ATmega32
•ATmega64
•ATmega128
•ATmega324
•ATmega325
•ATmega406
•ATmega640
•ATmega644
•ATmega645
•ATmega1280
Selectati tipul de ambalaj
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Selectati tipul de ambalaj
Product Type
Microcontroller
Series
Tip pachet
TQFP
Montare
Surface
Numar pini
64
Device Core
AVR
Data Bus Width
8bit
Interfata
SPI, USART
Program Memory Size
256kB
Maximum Clock Frequency
16MHz
Capacitate RAM
8kB
Tensiune de alimentare maxima
5.5V
Number of Programmable I/Os
54
Temperatura minima de lucru
-40°C
Analogue Comparators
1
Temperatura maxima de lucru
85°C
Inaltime
1.05mm
Lungime
14.1mm
Standards/Approvals
Tensiune de alimentare minima
4.5V