Littelfuse 15KPA33CA 1-Element Bi-Directional TVS Diode, 15000 W, 2-Pin P600
Nr. stoc RS: 171-9455Producator: LittelfuseCod de producator: 15KPA33CA
brand-logo
Specificatii
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Bi-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
36.9V
Montare
Through Hole
Tip pachet
P600
Maximum Reverse Stand-off Voltage Vwm
33V
Numar pini
2
Peak Pulse Power Dissipation Pppm
15000W
Clamping Voltage VC
54.7V
Temperatura minima de lucru
-55°C
Test Current It
5mA
Maximum Peak Pulse Current Ippm
276.1A
ESD Protection
Yes
Number of Elements per Chip
1
Temperatura maxima de lucru
175°C
Lungime
9.1mm
Standards/Approvals
No
Series
15KPA
Maximum Reverse Leakage Current
2μA
Automotive Standard
No
Selectati tipul de ambalaj
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Selectati tipul de ambalaj
Specificatii
Diode Configuration
Single
Product Type
TVS Diode
Direction Type
Bi-Directional
Minimum Breakdown Voltage Vbr
36.9V
Montare
Through Hole
Tip pachet
P600
33V
Numar pini
2
15000W
Clamping Voltage VC
54.7V
Temperatura minima de lucru
-55°C
Test Current It
5mA
276.1A
ESD Protection
Yes
Number of Elements per Chip
1
Temperatura maxima de lucru
175°C
Lungime
9.1mm