Festo Compact Air Bellows EB-165-125, 2 convolution 125 mm
Nr. stoc RS: 203-1535Producator: FestoCod de producator: EB-165-125
brand-logo
Specificatii
Marca
Festo
Series
EB-165-125
Product Type
Compact Air Bellows
Nominal Diameter
180mm
Stroke Length
125mm
Conexiune
G
Number of Convolutions
2
Dimensiune port
1/4 in G
Presiune maxima de operare
8 bar
Port Gender
Female
Material
Galvanised Steel, Natural Rubber (Bellows), Butadiene Rubber
Minimum Installation Height
200mm
Maximum Installation Height
200mm
Temperatura minima de lucru
-40°C
Temperatura maxima de lucru
70°C
Standards/Approvals
ISO 8573-1:2010, RoHS
Greutate
1500g
Tara de origine
Hungary
Informatii despre stoc temporar indisponibile
Specificatii
Marca
Festo
Series
EB-165-125
Product Type
Compact Air Bellows
Nominal Diameter
180mm
Stroke Length
125mm
Conexiune
G
Number of Convolutions
2
Dimensiune port
1/4 in G
Presiune maxima de operare
8 bar
Port Gender
Female
Material
Minimum Installation Height
200mm
Maximum Installation Height
200mm
Temperatura minima de lucru
-40°C
Temperatura maxima de lucru
70°C